Trojjedinná bohyně

Hrnek inspirovaný spletitou velšskou mytologií, znázorňující tři aspekty Bohyně a základní fáze života ženy - mladou dívku, matku a stařenu.

Skladem
Kód: 72
297 Kč
Kategorie: Keltské kořeny
Objem: 400 ml

Hrnek v barvě noci s obrazem inspirovaným velšským příběhem o zrádné ženě, stvořené z květin. Blodeuwedd znamená "Květinová tvář". Byla nevěstou, kterou vytvořili pro svého synovce Llewa (v některých verzích bratrance) dva velšští mágové. Jeho matka byla zahanbena okolnostmi jeho zrození a proto na něj vložila kouzlo, které mu zapovídalo oženit se s lidskou ženou. Tou matkou byla žena ve středu malby, Arianrhod, Bílá bohyně. Blodeuwedd se ale po svatbě zamilovala do jiného muže, se kterým zosnovala Llewovu smrt. Vražda však nevyšla, Llewa vyléčili jeho příbuzní a on potrestal zrádkyni - proměnil ji v sovu. Jméno jeho matky  Arianrhod znamená Stříbrné kolo a spojuje ji s měsícem v úplňku, který svou plností symbolizuje těhotnou ženu před porodem. Příběh matky, syna, nevěsty stvořené z květů, milence a všech ostatních je ve své původní podobě mnohem spletitější a barvitější, doporučujeme pátrat po příběhu hlouběji, pokud vás zaujal.

Cerridwen je na malbě na našem hrnku znázorněna jako stařena, symbolizující ženskou zralost a moudrost. Je to žena, která prošla zkušeností mladé dívky, vyzrávající v dospělou ženu a matku. Ve svém mýtu je držitelkou magického kotle, ve kterém je zdroj inspirace, transformace a znovuzrození. 

Zpět do obchodu